Ako ďalej?

Autor: Gustav Noga | 26.12.2011 o 19:52 | (upravené 26.12.2011 o 20:12) Karma článku: 2,45 | Prečítané:  553x

Obdobie vianoc sa pomaly kráti, pred nami je nový rok 2012. Okrem iného, bude to rok i volebný. Máme pred sebou predčasné voľby. Vývoj Slovenska nie je príliš ružový a preto je na občanoch akú cestu svojím postojom k voľbám a výberu voleného zástupcu si zvolia. Každý uchádzač o miesto v NR SR ako aj vo vláde sľubuje a sľubuje. Žiaľ tieto sľuby sa akosi dookola opakujú a opakujú ich tie isté ústa bez toho, že by aspoň niečo dodržali.

 

V našej spoločnosti je vysoko zakorenený klientelizmus a korupcia. Je to najhoršie čo spoločnosť môže postihnúť. Mnohí si ani neuvedomujeme aké konkrétne dopady má na životnú úroveň. Neuvedomujeme si, že korupcia nemá vplyv iba pred úradmi, políciou, prokuratúrou a súdmi, kde sa poškodení občania domáhajú svojich práv a oprávnených záujmov ale negatívny dopad má aj priamo na zamestnanosť a príjmy zo zamestnaneckého pomeru. Veď prehodnoťme posledných 9 MH schválených a zdá sa že aj realizovaných projektov. Veď týmito projektmi minister hospodárstva z našich daní zahraničným investorom najmenej na 45 mesiacov zaplatil pracovné sily. Vláda sa ohradzuje, že týmito projektami vytvoril množstvo pracovných miest. Skutočnosť je ale trošku iná. Vláda udáva, že v jednom z týchto projektov podporil vytvorenie 150-tich pracovných miest. Skutočnosť je trošku iná, v tomto prípade už dávno je vytvorených viac ako 60 pracovných miest, takže podporil vytvorenie okolo 90 pracovných miest, ale podporil 150. S prípadom by sa mala zaoberať Generálna prokuratúra. Prijala vôbec podnet? Za týmto postupom vlády je vyslovene klientelizmus a lákanie voličov, pretože tieto pracovné miesta nemajú takmer žiadnu budúcnosť. Nedali sa takto márnotrapne vynaložené prostriedky použiť a iný zmysluplný účel?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?