Ako ďalej?

Autor: Gustav Noga | 26.12.2011 o 19:52 | (upravené 26.12.2011 o 20:12) Karma článku: 2,45 | Prečítané:  559x

Obdobie vianoc sa pomaly kráti, pred nami je nový rok 2012. Okrem iného, bude to rok i volebný. Máme pred sebou predčasné voľby. Vývoj Slovenska nie je príliš ružový a preto je na občanoch akú cestu svojím postojom k voľbám a výberu voleného zástupcu si zvolia. Každý uchádzač o miesto v NR SR ako aj vo vláde sľubuje a sľubuje. Žiaľ tieto sľuby sa akosi dookola opakujú a opakujú ich tie isté ústa bez toho, že by aspoň niečo dodržali.

 

V našej spoločnosti je vysoko zakorenený klientelizmus a korupcia. Je to najhoršie čo spoločnosť môže postihnúť. Mnohí si ani neuvedomujeme aké konkrétne dopady má na životnú úroveň. Neuvedomujeme si, že korupcia nemá vplyv iba pred úradmi, políciou, prokuratúrou a súdmi, kde sa poškodení občania domáhajú svojich práv a oprávnených záujmov ale negatívny dopad má aj priamo na zamestnanosť a príjmy zo zamestnaneckého pomeru. Veď prehodnoťme posledných 9 MH schválených a zdá sa že aj realizovaných projektov. Veď týmito projektmi minister hospodárstva z našich daní zahraničným investorom najmenej na 45 mesiacov zaplatil pracovné sily. Vláda sa ohradzuje, že týmito projektami vytvoril množstvo pracovných miest. Skutočnosť je ale trošku iná. Vláda udáva, že v jednom z týchto projektov podporil vytvorenie 150-tich pracovných miest. Skutočnosť je trošku iná, v tomto prípade už dávno je vytvorených viac ako 60 pracovných miest, takže podporil vytvorenie okolo 90 pracovných miest, ale podporil 150. S prípadom by sa mala zaoberať Generálna prokuratúra. Prijala vôbec podnet? Za týmto postupom vlády je vyslovene klientelizmus a lákanie voličov, pretože tieto pracovné miesta nemajú takmer žiadnu budúcnosť. Nedali sa takto márnotrapne vynaložené prostriedky použiť a iný zmysluplný účel?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?