Môže sudca svojvolne zmeniť verejne vyhlásený rozsudok?

Autor: Gustav Noga | 1.1.2012 o 19:52 | (upravené 6.1.2012 o 19:22) Karma článku: 8,99 | Prečítané:  1317x

Občiansky súdny poriadok striktne stanovuje súdom a sudcom ako majú postupovať vo veciach prejednávaných na súdoch. Zrejme pre niektorých sudcov je tento zákon „španielskou dedinou“ alebo úraduje korupcia.

Krajský súd v Žiline ako súd druhého stupňa vytýčil termín na verejné vyhlásenie rozsudku. Navrhovateľ v tejto veci sa o tomto vytýčenom termíne sa dozvedel iba z internetovej stránky. Navrhovateľ sa na verejné vyhlásenie rozsudku dostavil osobne. Predseda senátu verejne vyhlásil rozsudok v ktorom okrem iného nepriznal trovy právneho zastúpenia odporcu. Paradoxom je i to, že verejné vyhlásenie rozsudku vrátane odôvodnenia bolo nahrávané na záznamník. Po vyhlásení rozsudku sa zrejme stretol s advokátom zastupujúcim odporcov a následne Krajský súd v Žiline doručil rozsudok, v ktorom náhrady trov konania odporcovi priznal a to aj napriek tomu, že na verejnom vyhlásení rozsudku tieto trovy konania nepriznal. Samozrejme navrhovateľ tento diametrálny rozdiel riešil všetkými spôsobmi, doposiaľ sa spravodlivosti nedočkal. Týmto spôsobom poškodený účastník konania v rámci možností sa snažil zistiť čo bolo dôvodom tohto protizákonného konania predsedu senátu Krajského súdu v Žiline. Dôvodom tohto protizákonného konania je zrejme nielen osobné poznanie sa advokáta s predsedom senátu ale aj skutočnosť, že advokátovi blízky príbuzní pracujú na tomto súde, teda korupcia.

Ministerka spravodlivosti sa zaoberá všetkým možným, ale v žiadnom prípade ju nezaujíma či na súdoch, za ktoré priamo zodpovedá, je dodržiavaná zákonnosť alebo súdy sú iba preto, že ich existencia je zakotvená v ústave.

Korupcia a klientelizmus je tak rozšírená a zakorenená, že zmena v politických špičkách je nevyhnutná!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?