Smerujeme k prosperite alebo nás korupcia pochová

Autor: Gustav Noga | 5.5.2012 o 20:42 | Karma článku: 11,33 | Prečítané:  358x

Žiaľ od pádu socializmu bežný občan tejto republiky v mimovolebnom období stráca miesto v spoločnosti. Hoci právny systém zaručuje nejaké tie práva občanom, ale ich dodržiavanie v praxi je skôr utópiou ako realitou. Na každom kroku života verejne prekvitá korupcia.

 

Hoci korupcia je viditeľná v pracovnoprávnych vzťahoch, kde doslova zadupala nielen zákonník práce ale aj všetky predpisy. V súčasnosti nájsť zamestnanie v súkromných spoločnostiach bez korupcie je prakticky nemožné.

Uchádzať sa o zamestnanie v štátnej či verejnej službe bez korupcie je samovraždou. Výberové konania skôr pripomínajú sponzorstvo alebo beznádejnú dobrovoľnú obetu. Ochota pracovať či vzdelanie a odborné znalosti na obsadzovanie pracovných miest sú iba formalitou. Výsledkom je samotné fungovanie štátu a postavenie poctivého občana.

Kde sa má občan obrátiť pri uplatňovaní jeho ľudských práv?

1/ Polícia, prokuratúra – absolútne neschopná v oblasti dokazovania trestnej činnosti. Polícia funguje iba v rámci vyberania pokút v doprave a to aj duplicitne cestou exekúcie. Trestnú činnosť už nedokazuje ale iba ukazuje na možného páchateľa. Prokuratúra je na tom obdobne. Prax ukazuje, že tieto dve zložky v boji proti korupcii absolútne nekonajú, ba dokonca vydávajú rozhodnutia, ktorými korupciu zakrývajú a teda ju priamo podporujú.

2/ Súdnictvo – ak sa niekto má záujem stať sudcom nemusí mať žiadne vedomosti, stačí mať niekoho za sebou a potom aby v rámci voľnej pracovnej doby chodil do budovy súdu, dokázal posedieť na súdnom pojednávaní a vyhlásil rozsudok, ktorý má vpred nadiktovaný. Súdnictvo máme obsadené osobami asi len preto, aby doma nezavadzali a aby si prevzali plat. Nasvedčuje tomu aj skutočnosť, kde sám predseda krajského súdu sa písomne vyjadrí, že bojovať proti korupcii nie je v jeho kompetencii. Prepojenie advokácie so súdnictvom je evidentné a potom niet sa činu čudovať, keď súdne pojednávanie skôr pripomína mafiánsku popravu.

3/ Vláda – vláda Ivety Radičovej v boji proti korupcii nespravila vôbec nič. Dosadenie predsedu krajského súdu, ktorý sa písomne vyjadril, že boj proti korupcii nie je v jeho kompetencii dokazuje, že korupciu priamo podporovala a rozširovala.

Čo ostáva poctivému občanovi?

Odsťahovať sa z tohto štátu a potom nech sa skorumpovanci sami medzi sebou vykynožia, alebo zmieriť sa s korupciou a dobrovoľne sa stať moderným nevoľníkom alebo zákonite musí nastúpiť násilie! Keďže pomaly niet sa kam vysťahovať a nemyslím že nastúpi dobrovoľné moderné nevoľníctvo a predchádzajúce vlády nejak nemali záujem počúvať národ, zákonite musí nastúpiť sila národa. V akej podobe, to čas kryštalizuje.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?