Chránime medveďa na úkor zdravia človeka!

Autor: Gustav Noga | 24.6.2012 o 19:52 | (upravené 24.6.2012 o 19:59) Karma článku: 7,76 | Prečítané:  656x

Je krásne letné obdobie, kedy je nevyhnutný relax v prírode. Je v súčasnosti relax v prírode vôbec bezpečný? Budedme relaxovať v kovových klietkach alebo v elektrických okradníkoch?

Slovensko patrí medzi krajiny s vysokým, niekedy až prehnaným stupňom ochrany. Príroda, ktorá má slúžiť na relax po ťažkej, namáhavej a vyčerpávajúcej práci sa stáva životu nebezpečný. Je mnoho známych prípadov, kedy medveď bezdôvodne napadol človeka. Žiaľ ochranári a ostatní zodpovedný sediaci na vyhriatych a dobre horovaných stoličkách buď nevedia lebo nechcú o tomto probléme ani počuť. Medvede sú tak rozmnožené a ochočené, že v hlbokých horách, kde je ich miesto sa asi boja a držia sa v blízkosti ľudských obydlí.

Len v priebehu pár dní Hornej Tižine medveď počas dňa usmrtil a skonzumoval 4 jehence. Medvede chodia hlavne počas dňa.

Len v takej malej lokalite ako je Vrátna dolina je usídlených viac ako 30 medveďov. Poľovníci a ochranári na tento stav reagujú iba tým, aby si chovatelia chránili svoje stáda. Absolútne ich nezaujíma tvz. regulovaná ochrana. Sme asi jediný štát v tejto galaxii, kde medveď pod administratívnou ochranou neschopných úradníkov ovládol život, zdravie a majetok človeka.

Bežný človek, ktorý pozná aké personálne kvality majú rozhodovať o odstrele tejto najnebezpečnejšej zveri na našom území nad týmto stavom sa ani nepozastavuje, pretože je bezmocný.

Je tu nezodpovedaná základná otázka: Koho majetkom je napríklad medveď, ktorý sa pohybuje po súkromných pozemkoch a živí sa na súkromnom majetku? Je občan tohto štátu povinný živiť takúto šelmu, ktorá za odmenu ho ohrozuje na živote, zdraví a majetku?

Nie je najvyšší čas na riešenie tejto orázky?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa pri svojej premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

ŠPORT

Cibulková je v semifinále, pomohla jej súperka

Kerberová bez straty setu zdolala Keysovú.

KOMENTÁRE

Čo môže stihnúť Danko za dvadsať minút

Obmedzenie času na vystúpenie kultúru v parlamente nezlepší.


Už ste čítali?