Chránime medveďa na úkor zdravia človeka!

Autor: Gustav Noga | 24.6.2012 o 19:52 | (upravené 24.6.2012 o 19:59) Karma článku: 7,76 | Prečítané:  656x

Je krásne letné obdobie, kedy je nevyhnutný relax v prírode. Je v súčasnosti relax v prírode vôbec bezpečný? Budedme relaxovať v kovových klietkach alebo v elektrických okradníkoch?

Slovensko patrí medzi krajiny s vysokým, niekedy až prehnaným stupňom ochrany. Príroda, ktorá má slúžiť na relax po ťažkej, namáhavej a vyčerpávajúcej práci sa stáva životu nebezpečný. Je mnoho známych prípadov, kedy medveď bezdôvodne napadol človeka. Žiaľ ochranári a ostatní zodpovedný sediaci na vyhriatych a dobre horovaných stoličkách buď nevedia lebo nechcú o tomto probléme ani počuť. Medvede sú tak rozmnožené a ochočené, že v hlbokých horách, kde je ich miesto sa asi boja a držia sa v blízkosti ľudských obydlí.

Len v priebehu pár dní Hornej Tižine medveď počas dňa usmrtil a skonzumoval 4 jehence. Medvede chodia hlavne počas dňa.

Len v takej malej lokalite ako je Vrátna dolina je usídlených viac ako 30 medveďov. Poľovníci a ochranári na tento stav reagujú iba tým, aby si chovatelia chránili svoje stáda. Absolútne ich nezaujíma tvz. regulovaná ochrana. Sme asi jediný štát v tejto galaxii, kde medveď pod administratívnou ochranou neschopných úradníkov ovládol život, zdravie a majetok človeka.

Bežný človek, ktorý pozná aké personálne kvality majú rozhodovať o odstrele tejto najnebezpečnejšej zveri na našom území nad týmto stavom sa ani nepozastavuje, pretože je bezmocný.

Je tu nezodpovedaná základná otázka: Koho majetkom je napríklad medveď, ktorý sa pohybuje po súkromných pozemkoch a živí sa na súkromnom majetku? Je občan tohto štátu povinný živiť takúto šelmu, ktorá za odmenu ho ohrozuje na živote, zdraví a majetku?

Nie je najvyšší čas na riešenie tejto orázky?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?