Výsmech národu

Autor: Gustav Noga | 2.9.2012 o 15:46 | (upravené 2.9.2012 o 16:04) Karma článku: 12,71 | Prečítané:  846x

Slovensko síce má prijatú ústavu, ale k čomu je taká ústava, keď v nej zakotvené základné práva a slobody občanov tohto štátu zo strany nielen štátnej a verejnej správy ale aj zo strany vplyvných osôb sú absolútne ignorované.

Iba určitá skupina tohto štátu mala snahu si honosne pripomenúť výročie prijatia Ústavy SR. Aj samotné oslavy skončili fiaskom, keď na hlavnom programe ostala iba malá skupinka našich predstaviteľov. Slovenskému národu na každom kroku bežného života sú pošliapavané základné ľudské práva a slobody, ich následná vymožiteľnosť pred neschopnou alebo skorumpovanou štátnou a verejnou správou je nulová.

NR SR na jednej strane schváli množstvo štátnych sviatkov, ale k čomu je to dobré, keď takmer vo všetkých firmách je čulý pracovný ruch. Za socializmu za prácu vo sviatok, sobotu, nedeľu, či prácu v noci bol automaticky príplatok. Teraz ak robotník nenastúpi podľa želania podnikateľa, môže si baliť kufre. Aká je vlastne cena práce robotníka, keď firma cestou pracovnej agentúry ponúka 2,80/hod. € v hrubom? Nie je to feudalizmus?

Slovensko má ústavu a množstvo zákonov ktoré sú v NR SR prijímané tým spôsobom, že vedľa predsedajúceho schôdze sedí manažér hlasovania, ktorý verejne prstom ukazuje, ako majú poslanci hlasovať! To vedomie a svedomie poslancov je reinkanované do mozgu manažéra hlasovania?

V mediálnych šotoch sa opakujú vyjadrenia, že predkladané zákony sú síce zlé, ale budú prijaté lebo nedokážu navrhnúť niečo lepšie. Nikto doposiaľ nezodpovedal prečo sú prijímané takéto zákony!

Samotná prax NR SR dokazuje, že pre Slovensko sú dobré všetky zákony, ktoré sú proti radovým občanom tohto štátu a nedotýkajú sa vlády, poslancov a zbohatlíkov.

Oslavovať ústavu, ktorá v praxi absolútne nie je dodržiavaná nie je nič iné, ako výsmech národu!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?