Smerujeme k prosperite alebo nás korupcia pochová

Autor: Gustav Noga | 5.5.2012 o 20:42 | Karma článku: 11,33 | Prečítané:  372x

Žiaľ od pádu socializmu bežný občan tejto republiky v mimovolebnom období stráca miesto v spoločnosti. Hoci právny systém zaručuje nejaké tie práva občanom, ale ich dodržiavanie v praxi je skôr utópiou ako realitou. Na každom kroku života verejne prekvitá korupcia.

 

Hoci korupcia je viditeľná v pracovnoprávnych vzťahoch, kde doslova zadupala nielen zákonník práce ale aj všetky predpisy. V súčasnosti nájsť zamestnanie v súkromných spoločnostiach bez korupcie je prakticky nemožné.

Uchádzať sa o zamestnanie v štátnej či verejnej službe bez korupcie je samovraždou. Výberové konania skôr pripomínajú sponzorstvo alebo beznádejnú dobrovoľnú obetu. Ochota pracovať či vzdelanie a odborné znalosti na obsadzovanie pracovných miest sú iba formalitou. Výsledkom je samotné fungovanie štátu a postavenie poctivého občana.

Kde sa má občan obrátiť pri uplatňovaní jeho ľudských práv?

1/ Polícia, prokuratúra – absolútne neschopná v oblasti dokazovania trestnej činnosti. Polícia funguje iba v rámci vyberania pokút v doprave a to aj duplicitne cestou exekúcie. Trestnú činnosť už nedokazuje ale iba ukazuje na možného páchateľa. Prokuratúra je na tom obdobne. Prax ukazuje, že tieto dve zložky v boji proti korupcii absolútne nekonajú, ba dokonca vydávajú rozhodnutia, ktorými korupciu zakrývajú a teda ju priamo podporujú.

2/ Súdnictvo – ak sa niekto má záujem stať sudcom nemusí mať žiadne vedomosti, stačí mať niekoho za sebou a potom aby v rámci voľnej pracovnej doby chodil do budovy súdu, dokázal posedieť na súdnom pojednávaní a vyhlásil rozsudok, ktorý má vpred nadiktovaný. Súdnictvo máme obsadené osobami asi len preto, aby doma nezavadzali a aby si prevzali plat. Nasvedčuje tomu aj skutočnosť, kde sám predseda krajského súdu sa písomne vyjadrí, že bojovať proti korupcii nie je v jeho kompetencii. Prepojenie advokácie so súdnictvom je evidentné a potom niet sa činu čudovať, keď súdne pojednávanie skôr pripomína mafiánsku popravu.

3/ Vláda – vláda Ivety Radičovej v boji proti korupcii nespravila vôbec nič. Dosadenie predsedu krajského súdu, ktorý sa písomne vyjadril, že boj proti korupcii nie je v jeho kompetencii dokazuje, že korupciu priamo podporovala a rozširovala.

Čo ostáva poctivému občanovi?

Odsťahovať sa z tohto štátu a potom nech sa skorumpovanci sami medzi sebou vykynožia, alebo zmieriť sa s korupciou a dobrovoľne sa stať moderným nevoľníkom alebo zákonite musí nastúpiť násilie! Keďže pomaly niet sa kam vysťahovať a nemyslím že nastúpi dobrovoľné moderné nevoľníctvo a predchádzajúce vlády nejak nemali záujem počúvať národ, zákonite musí nastúpiť sila národa. V akej podobe, to čas kryštalizuje.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?