Lastovička v boji proti korupcii

Autor: Gustav Noga | 27.5.2012 o 14:50 | Karma článku: 11,70 | Prečítané:  369x

V niekoľkých príspevkoch som sa zmienil  o nevymožiteľnosti práva a o korupcii v žilinskom súdnictve. Pre tých, ktorým korupcia nie je ľahostajná aj touto cestou tlmočím prístupu zodpovedných k riešeniu podozrení z korucie v im priamo podriadených stavoch.

I napriek neodbornému, ba dokonca hanebnému vyjadreniu predsedu krajského súdu v Žiline, ktoré spočívalo v tom, že on nie je kompetentý bojovať proti korupcii, nenechal som sa odradiť od odhaľovania korupcie najmä v štátnej a verejnej správe a to doposiaľ bez pomoci neschopnej alebo politicky motivovanej činnosti Úradu boja proti korupcii, ako aj miestne príslušnej žilinskej polície. V článku, kde som sa zmienil o mafiánskych praktikách, ktoré sa oficiálne nazývajú súdne pojednávania, som poukázal na konkrétny príklad. Tu je potrebné dodať, že nielen samotné pojednávanie skôr pripomínalo mafiánsku popravu, ale aj samotný zápis zo súdneho pojednávania toto podozrenie potvrdzuje. Preto, že vec mi je podrobne známa a mám možnosť, tak dňa 23. mája som bol nahliadnuť do spisu a objavilo sa ďalšie prekvapenie. „Sudca“ Chamula založil do spisu zápis z pojednávania. Zápis v spise musí byť, ale obrovským prekvapením bolo to, že do zápisu sa akosi „nedostali“ základné veci o ktorých mal rozhodnúť. V zápise zdôvodnenie opodstatnenosti podania, absentuje, absentuje vyjadrenie advokáta Potockého, ktorý preukázateľným klamstvom popieral svoju vinu, a to aj napriek tomu, že jeho vina je nespochybniteľne dokázaná a zaprotokolovaná v súdnom archíve. Ako potom mohol „sudca“ Chamula objektívne rozhodnúť, keď zrejme úmyselne už v samotnom zápise vynechal preukázanú vinu?

Na podnet pre zneužívanie moci predseda Okresného súdu v Žiline JUDr. Jaroslav Macek, teda predseda prvostupňového súdu, už nereagoval tak, ako predseda Krajského súdu v Žiline, teda predseda druhostupňového súdu. JUDr. Jaroslav Macek konanie „sudcu“ Chamulu postúpil na Okresnú prokuratúru v Žiline a to aj napriek tomu, že na konanie je príslušný Úrad špeciálnej prokuratúry. Ukázala sa lastovička, ktorá korupčné podozrenie nezamietla pod koberec, ale postúpila ho na ďalšie konanie vecne nepríslušnému orgánu. Predseda Krajského súdu v Žiline by sa zrejme mal ísť niečo naučiť na súd nižšieho stupňa.

Teraz je na ťahu Okresná prokuratúra v Žiline. Dúfajme, že bude konať v rámci zákona aspoň tak, ako dokáže brať peniaze. Predpokladajme, že sa s korupciou nestotožní tak, ako v prípade, kedy poverený príslušník OO PZ Žilina vo veci krádeže viac ako štvrť milióna korún prerušil trestní stíhanie a to aj napriek tomu, že páchatelia sú známi, bývajú a pracujú v Žiline a dokonca ani naoko po nich nebolo ani vyhlásené pátranie. Trestný spis po prerušení trestného stíhania zapadol prachom, poverený príslušník spolu s prokurátorom sa usmievajú, ako by sa nikdy nič nestalo. Poškodený si môže akurát obhrýzať nechty.

Takéto orgány máme v Žiline, ktoré sú nie hocijako horované za dodržiavanie základných ľudských práv a slobôd a za zjednanie nápravy pri ich porušení!

Všetkým čitateľom, ktorých sa korupcia dotkla doporučujem aby sa nebáli na korupčné praktiky poukázať, aby sa s korupciou nestotžňovali, pretože skôr či neskôr na korupčné praktiky môžu sami doplatiť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?