Žilinskí policajti úmyselne pripravili občana o štvrť miliona

Autor: Gustav Noga | 3.6.2012 o 13:40 | (upravené 3.6.2012 o 14:42) Karma článku: 13,07 | Prečítané:  1771x

Funkcie v žilinskej polícii v ostatnom období sú obsadzované podľa zvláštnych kritérií . Zrejme už samotné výberové konania do polície sú poznamenané rodinkárstvom a korupciou. Už aj na verejnosti sa hovorí o tom, že policajné miesta sú obsadzované vplyvnými osobami za účelom prístupu ku kriminálnym informaciam.

Na konkrétnom prípade sa podarilo dokázať, že čim blbší, tým má istejšie miesto v radoch polície. Policajtka p, Muščíková z OO PZ Žilina - západ vyšetrovala prípad krádeže viac ako štvrť milióna. Po prijatí oznámenia, ktoré bolo podané bezprostredne po spáchaní skutku so známymi páchateľmi namiesto vykonania prvotných a neodkladných úkonov za účelom zaistenia odcudzených vecí, vec uložila zrejme do archívneho stolíka, a trestné oznámenie vytiahla až po 13-tich mesiacoch od prijatia oznámenia a to až na pokyn Generálnej prokuratúry SR, ktorá reagovala na sťažnosť poškodeného. Policajtka p. Muščíková ťažkú hlavu nemala. So súhlasom jej nariadeného trestné oznámenie preprotokolovala pod nové- aktuálne číslo, pôvodné trestné oznámenie prekopírovala pod nové číslo, aby naoko získala novú lehotu na vyšetrovanie. Bez toho aby zodvihla zadok, za stolom vyprodukovala akési administratívne podklady, ako ťažko na prípade pracuje. Podotýkam, že páchatelia sú od samého začiatku známi, bývajú a pracujú v Žiline, no i napriek tomu trestné stíhanie prerušila s odôvodnením že páchatelia sú neznámi.

Hovorca MV SR verejne prehlasuje, že ak je vo veci prerušené trestné stíhanie, neznamená, že na prípade sa nepracuje. Pán Pecár by sa asi najviac narobil na odstraňovaní prachu z prerušených spisov. Pravda je taká, že všetky prerušené veci sa nachádzajú v archívoch, teda absolútne sa na nich nepracuje.

Inšpekcii MV SR p. Muščíková sa vyjadrila, že zabudla vyšetrovať a tým je celá vec vyriešená. Dozorujúci prokurátor sa vyjadril, že prerušením trestného stíhania nárok na náhradu škody sa nepremlčuje. To je veľmi pekné, ale kedy chcú orgány činné v trestnom konaní vyšetrovanie ukončiť, keď vec je spoľahlivo a natrvalo pod prachom archivovaná?

Prečo si žilinská polícia nechce plniť tie povinnosti, za ktoré berie služobný príjem?

Odpoveď sme dlho hľadali, ale našli. Žilinská polícia absolútne nepotrebuje schopných a právne zdatných policajtov. Čím svoje povinnosti viacej fláka, tým je potrebnejší . Všeobecne flákačovi možno nariadiť hocičo, ten ich splní do bodky, len aby sa mohol ďalej flákať. Nebude tomu inak ani v tomto prípade, pretože sme preukázali, že za zlodejmi viac ako štvrť milióna stojí vplyvná osoba prepojená na žilinskú políciu, prokuratúru a súdnictvo.

Vážení čitatelia, je to skutočný a pravdivý príbeh. Píšem o ňom preto, že ak máte záujem v prípade narušenia Vašich ústavných práv obrátiť sa na políciu, asi je potrebné zistiť si, či za páchateľmi nestojí nejaký skorumpovanec, inak sa svojich práv nikdy nedomôžete právnou cestou.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?