Advokátska komora združuje podvodníkov

Autor: Gustav Noga | 3.6.2012 o 15:31 | Karma článku: 14,52 | Prečítané:  3590x

Občania sa snažia problémy riešiť civilizovane a to zvyčajne dohodou. Pokiaľ dohoda nie je možná, veľmi často sa obracali na advokátov v domnení, že sú nezávislí a že im budú nápomocní v rámci právneho systému.

Žiaľ život a prax ukazuje, že opak je pravdou. Ktorý občan tohto štátu má za odvedenú prácu duplicitnú odmenu? Na túto otázku netreba chodiť priďaleko. Dokázal som, že jedine advokáti si nechávajú za svoje špinavosti platiť z dvoch zdrojov. Zdá sa, že v našom štáte je to jediný stav, kde ide dvojnásobná odmena, samozrejme, ak neberiem do úvahy úplatky, provízie tzv. povinných 10-percent.

Tento spôsob odmeny sme jednoznačne preukázali na konkrétnom prípade, kedy JUDr. Potocký, jeden zo žilinských advokátov, ktorý je členom Advokátskej komory za jeho tvz. právne úkony si nechal platiť klientom. Za tieto isté úkony za pomoci súdu sa neštítil exekuovať aj protistranu. Po tom, ako toto podozrenie vyšlo najavo a riadne bolo podané trestné oznámenie žilinský policajný vyšetrovateľ namiesto toho, aby vykonal prvotné úkony spočívajúce v zaistení účtovníctva toho advokáta, vec od stola odmietol. Týmto nezákonným postupom ako verejný činiteľ zakryl podvod JUDr. Potockého.

Prokurátor ako hlavou kývajúci koník tento postup žilinskej polície odobril.

Koľko takýchto učebnicových prípadov trestnej činnosti takýmto spôsobom žilinská polícia schválila? Kto to na tej žilinskej polícii vlastne pracuje? Vedia vôbec žilinskí policajti a žilinská prokuratúra na čo vlastne chodia do práce? Vyzerá to tak, že vedia iba dopraváci ad to na udeľovanie pokút! Je to na celom Slovensku takto, alebo iba v tejto prehnitej a skorumpovanej Žiline?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?