Chránime medveďa na úkor zdravia človeka!

Autor: Gustav Noga | 24.6.2012 o 19:52 | (upravené 24.6.2012 o 19:59) Karma článku: 7,76 | Prečítané:  660x

Je krásne letné obdobie, kedy je nevyhnutný relax v prírode. Je v súčasnosti relax v prírode vôbec bezpečný? Budedme relaxovať v kovových klietkach alebo v elektrických okradníkoch?

Slovensko patrí medzi krajiny s vysokým, niekedy až prehnaným stupňom ochrany. Príroda, ktorá má slúžiť na relax po ťažkej, namáhavej a vyčerpávajúcej práci sa stáva životu nebezpečný. Je mnoho známych prípadov, kedy medveď bezdôvodne napadol človeka. Žiaľ ochranári a ostatní zodpovedný sediaci na vyhriatych a dobre horovaných stoličkách buď nevedia lebo nechcú o tomto probléme ani počuť. Medvede sú tak rozmnožené a ochočené, že v hlbokých horách, kde je ich miesto sa asi boja a držia sa v blízkosti ľudských obydlí.

Len v priebehu pár dní Hornej Tižine medveď počas dňa usmrtil a skonzumoval 4 jehence. Medvede chodia hlavne počas dňa.

Len v takej malej lokalite ako je Vrátna dolina je usídlených viac ako 30 medveďov. Poľovníci a ochranári na tento stav reagujú iba tým, aby si chovatelia chránili svoje stáda. Absolútne ich nezaujíma tvz. regulovaná ochrana. Sme asi jediný štát v tejto galaxii, kde medveď pod administratívnou ochranou neschopných úradníkov ovládol život, zdravie a majetok človeka.

Bežný človek, ktorý pozná aké personálne kvality majú rozhodovať o odstrele tejto najnebezpečnejšej zveri na našom území nad týmto stavom sa ani nepozastavuje, pretože je bezmocný.

Je tu nezodpovedaná základná otázka: Koho majetkom je napríklad medveď, ktorý sa pohybuje po súkromných pozemkoch a živí sa na súkromnom majetku? Je občan tohto štátu povinný živiť takúto šelmu, ktorá za odmenu ho ohrozuje na živote, zdraví a majetku?

Nie je najvyšší čas na riešenie tejto orázky?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?